A világ legnagyobb civil szervezete
A Lions Klubok Nemzetközi Szövetsége ma már a világ legnagyobb civil szervezete. A több mint 46.000 klub közel 1,2 millió tagja a világ 193 országát lefedi. A klubtagok idejüket, képességeiket és anyagi forrásaikat áldozzák arra, hogy adományokat gyűjtsenek jótékony célokra.
A Lions Klubok Nemzetközi Szövetségének legfrissebb felméréséből kiderül, hogy a klubok hozzávetőlegesen 722 millió dollárt és 71 millió munkaórát adományoznak évente. Ez 34.000 ember teljes munkaidejével egyenlő! Az ENSZ és a WHO felkérésére a mozgalom egyik fő célja 1925 óta a látás megóvása és a látásukban korlátozott emberek segítése.

A szervezet alapelve:
"Szolgálunk" (We serve)

Lions klubok Magyarországon
A Lions Clubok Magyarországi Szövetsége, mely része a nemzetközi Lions közösségnek, 1991-ben jött létre, az első klubot 1989-ben alapították hazánkban. Közhasznú szervezetként folytatja tevékenységét, politikától, vallási ideológiáktól mentes módon.
A klubok jószolgálati tevékenysége igen szerteágazó. Evente 150-200 millió forintnyi adományt juttatnak a rászorulóknak a különböző programokon keresztül. Tevékenységük fő iránya a megelőzhető, illetve visszafordítható vakság és az ehhez vezető betegségek elleni küz delem. Támogatják a Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségét, a Vakok Allami Intézetét, valamint Debrecenben működtetik a Lions Szemészeti Intézetet, ahol szaruhártya-műtéteket végeznek térítésmentesen a rossz anyagi körülmények között élő betegeken. Emellett természetesen minden rászoruló embemek segítenek: gyerekeknek, mozgássérülteknek, öregek otthonában élőknek, szegény, de tehetséges diákoknak, halláskárosultaknak is. Pécsett például saját költségen alakítottak át egy régi épületet szülőszállássá, ahol a klinikán kezelt daganatos gyermekek szülei ingyenesen lakhatnak.
Szintén a Lions Magyarországi Szövetségének nevéhez kötődik a Magyar- Német- Francia Lions kerületek testvérkapcsolati megállapodása keretében évente megrendezett zenei tehetségeket felvonultató kulturális verseny megrendezése, a Lions cseretábor működtetése, a LEO fiatalok hazai aktivitásainak támogatása  és  az országban egyedülálló Vakok és Gyengénlátók Országos Kultúrális (VAGYOK)  találkozója megrendezése és támogatása.

Lions Nemzetközi Szövetség
1917-ben Melvin Jones, egy chicago-i biztosítási ügynök arról győzte meg asztaltársaságát az üzletemberek "Business Circle of Chicago" nevű klubjában, hogy az addig különálló klubokat egyetlen, országos jellegű szervezetté kellene alakítani, amely nem csupán üzleti vagy társadalmi jelentőségű célok érdekében alkotna kommunikációs hálózatot, hanem a közösség egésze életének jobbítását is célul tűzné ki.
A fenti találkozó meghívottjai között szerepelt a Lions Klubok Szövetsége is, amely akkoriban Dr. J.P. Woods vezetése alatt az Indiana állambeli Evansville-ben székelt. A találkozó idején, 1917. június 7-én, már számos Lions klub működött, néhányuk már 1916 óta. Azok a Lions klubok tulajdonképpen az akkor már megszűnt "Royal Order of Lions" (Királyi Oroszlánrend) elnevezésű jótékonysági egyesület utódszervezeteként alakultak ki.
A Business Circle és más klubok végül abban egyeztek meg, hogy Lions név alatt tömörülnek, s ugyanannak az évnek októberében már közgyűlést is hívnak össze a Texas állambeli Dallasba. Felhívásukra kilenc szövetségi állam 22 klubjának 36 küldötte jelent meg a közgyűlésen, ahol elfogadták a "LIONS CLUBS" elnevezést és J. P. Woods-ot választották meg első elnöküknek. Melvin Jones-t mint a kezdeményezés hajtóerejét és az új szervezet tulajdonképpeni alapítóját ügyvezető titkárrá választották. Ezzel kezdődött meg M. Jones és a Lions Klubok Nemzetközi Szövetségének az a szoros együttműködése, ami csak Jones 1961-ben bekövetkezett halálával ért véget.
Az első közgyűlés kezdte meg a Szövetség jövendő céljának, jellegének meghatározását és megfogalmazását is. Elfogadták a Szövetség Alapszabályát és Működési Szabályzatát, hivatalos színeit (bíborvörös és arany), továbbá megkezdték a Lions klubok Célkitűzéseinek és Etikai Kódexének a kimunkálását is.
Ismerve annak a korszak erősen anyagias szemléletét, igen figyelemreméltó, hogy mind a Célkitűzések, mind az Etikai Kódex az anyagi haszonnal szemben a jó ügy szolgálatára helyezik a hangsúlyt, s hogy a korrekt üzleti és hivatásbeli magatartást tekintik az egyik legmagasabb erkölcsi mércének.
Az Egyesült Államok egész területén a települések vezetői hamarosan megkezdték a klubok szervezését. A Szövetség akkor vált "nemzetközivé", amikor - 1920-ban - a kanadai Ontario tartománybeli Windsor-ban is Lions klub alakult. Ezt követően klubok alakultak Mexikóban, Kínában és Kubában is. 1927-re a klubok száma már 1183-ra növekedett, s ezek összes taglétszáma elérte a 60 ezer főt.
Az első közép-amerikai klubot Panamában alapították 1935-ben, az első dél-amerikai klubnak pedig Kolumbia adott otthont a következő évben. Svédország, majd Franciaország klubjaival 1948-ban Európa is már képviseltette magát a Szövetségben, majd Japán csatlakozott klubjaival 1952-ben. Az úgynevezett "Keleti Blokk", amely 1989-ben szűnt meg ilyenként létezni, mindjárt csatlakozott a Magyarországon, Lengyelországban és Észtországban alakult klubokkal. 1990-ben már Moszkvában is alapítottak klubot, s mára már száznál is több Lions klub léte bizonyatja a jószolgálati munka értékét és megbecsülését azokban az országokban is, amelyek azelőtt zárva voltak az önléntes, civil kezdeményezések előtt.

A Szövetség fő akciói: 
A Szövetség jelenlegi legnagyobb horderejű nemzetközi jótékonysági kötelezettségvállalását a Lions tagoknak a vakság elleni küdelmét megtestesítő Sight First II. program jelenti. E program azt a nem csekély célt tűzte maga elé, hogy nemzetközi szinten is küzdelmet folytasson a megelőzhető vagy még visszafordítható vakság, illetve az ehhez vezető betegségek ellen.
A Nemzetközi Igazgatótanács 1993 novemberében fogadta el a Szövetség nagyszabású folyamatos nemzetközi ifjúságvédelmi programját: LIONS YOUTH OUTREACH: CHANGING TOMORROW TODAY (Már ma alakítsuk a holnapot) címmel. E program amely mások mellett a Lions Quest programban ölt testet, azt célozza, hogy a fiatalokban kifejlessze azokat a képességeket és megtanítsa őket azokra a gyakorlati társadalmi tapasztalatokra és lélektani "fogásokra", amelyek az egészséges életvitelhez, és a helyes állampolgári magatartáshoz szükségesek. Például: helyes ítéletakotás, értékítélet, önfegyelem, felelősségvállalás, kommunikációs képesség különböző korcsoportokkal, a másokkal való együttélés és együttműködés képessége. Kritikus döntéshozatali képesség, különös tekintettel a kábítószer- és alkoholfogyasztás kérdéseire, s annak a szándéknak a kialakítása, megerősítése, hogy mások segítségére, szolgálatára lehessen.
A Szövetség nagyobb programjai még: Ifjúsági Csere Program, Lions Quest program, Békeposzter pályázat. 

A Szövetség emblémája:
A jelenleg használatos Lions emblémát a Szövetség 1919.évi Közgyűlése fogadta el.
A Lions tagok a világ minden táján ma is erről, a jelvényként is viselt emblémáról ismerik fel egymást. Az embléma: kör alakú bíborvörös (vagy kék) mezőben álló arany L betű. A mezőt körbefogó arany keretben kétoldalt egy-egy kifelé tekintő oroszlánfej profilnézetben, s a keretben felül Lions, alul International felirat olvasható. A múltba és a jövőbe tekintő oroszlánfejek az örökül hagyott kiváló eredmények felett érzett jogos büszkeséget, illetve az eredményes jövőbe vetett bizalmat jelképezik.